kisvarda

Határokon átnyúló együttműködés: jogi alapok és sikeres gyakorlatok

Ukrajna Nemzeti Tudományos Akadémiája Mamutov V. K. Gazdasági és Jogi Kutatások Intézete partnerségben az Ungvári Nemzeti Egyetem Jogi Karával, az Európa Tanács Jó Kormányzás Szakértői Központjával, a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulással és a Határokon Átnyúló Kezdeményezések Közép-Európai Segítő Szolgálatával (CESCI) kézikönyvet készített „Határokon átnyúló együttműködés: jogi alapok és sikeres gyakorlatok” címmel.   

2020 szeptemberének végén a kiadvány publikálásra került az Európa Tanács „Decentralizáció és önkormányzati reform Ukrajnában” Program honlapján: http://www.slg-coe.org.ua/category/library/, hiszen a kiadvány a Program megvalósításának keretében készült el Volodymyr Ustimenko professzor szakmai irányításával, aki az Ukrajna Nemzeti Tudományos Akadémiája Mamutov V. K. Gazdasági és Jogi Kutatások Intézetének igazgatója, a jogtudományok doktora, Ukrajna tiszteletbeli jogásza.   

A Kézikönyv tudományos és gyakorlati áttekintést nyújt a határokon átnyúló együttműködés jogi kereteiről az ukrán jog és az európai jog összefüggésében, az Európa Tanács releváns kérdésekben alkalmazott eszközrendszeréről, valamint a határokon átnyúló együttműködés sikeres hazai és külföldi gyakorlati példáiról.

A Kézikönyv többek között tartalmazza a Tisza Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás tapasztalatait, amely mint új kezdeményezés érdemes arra, hogy Ukrajnában tanulmányozzák, és jó példaként alkalmazva kövessék. A vonatkozó fejezet szerzője Jevcsák Judit, a Tisza ETT igazgató-helyettese.

A kiadvány elsősorban az állami hatóságok és önkormányzatok képviselőinek szól, de természetesen minden érdeklődő számára hozzáférhető az alábbi linken: http://www.slg-coe.org.ua/wp-content/uploads/2020/09/Posibnuk_TKS.pdf